3D Çizim Nasıl Öğrenilebilir ?

3D çizim öğrenmek isteyen insanlar genel olarak hayal dünyası renkli ufku geniş vizyon sahibi insanlar. Sizde 3D çizim öğrenmek istiyorsanız siz farkında olsanız da olmasanız da bu özelliklerinin birinin ya da bir kaçının sizde olduğuna emin olabilirsiniz. Yapılan tasarımları araştırıp olağan üstü projeler görüyorsunuz. Bu durum doğal olarak sizde 3d çizim öğrenme şevkinizi ateşliyor.

3D çizim öğrenmeye karar vermek ile beraber aklınıza gelen bazı soru ve sorunlar olması çok normal bunlardan bazıları İstediğimi yapabilmek için ne seviyede olmam gerekiyor ? Ne kadar zaman sonra bu işi tam anlamıyla öğrenebilirim ? Bizde sizlere yazımızda bu sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Yazımıza aklınızdaki soru işaretlerinin cevabını vermeye çalışarak devam edelim. İlk ve en önemli unsur bu işi öğrenmek için içinizde olan azim, ilgi ve içinizdeki isteği hiçbir zaman kaybetmemeniz. İkinci dikkat etmeniz gereken konu ise sürekli pratik yaparak araştırarak ve çalışarak tasarım ve hayal gücü yönünüzü aktif tutmalısınız. Bu aşamaları tamamladıktan sonra piyasada hem ücretli 3D çizim programları hem de ücretsiz 3D çizim programları mevcut. Bu programları araştırarak ve başlangıç için uygun olan bir programı kendinize seçerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Programınızı belirledikten sonra hem program yapımcılarının kendi sitelerinde hem de youtube, udemy gibi bir çok sitede  ücretli 3d çizim dersleri ya da ücretsiz 3D çizim dersleri bulup ilk iş olarak onlar ile başlayabilirsiniz. Bizlerde sizin için başlangıç için ideal olabilecek birkaç 3D çizim programını bir araya getirdik. Listemizde ücretsiz programlara yer verdik. Daha profesyonel ve ileri düzeyde ücretli programlar için ufak bir araştırma ile kendinize göre bir program bulabilirsiniz.

 

  • SketchUp

SketchUp en çok tercih edilen ve en beğenilen ücretsiz 3D tasarım programlarından bir tanesidir. Oyun karakterleri tasarımı, mimari tasarımlar mühendisliği tasarımları gibi bir çok tasarımı bu program yardımı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

  • FreeCad

Ücretsiz bir tasarım programı olan FreeCad başlangıç için bir çok ihtiyacınıza yanıt verecektir.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

  • MeshMixer

Ücretsiz programların aksine fazladan bir çok özellik ve kısa yolu bulunan program biraz karmaşık olmasına rağmen ihtiyaçlarınıza karşılık verecektir.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir