Beklentileri Karşılamayı Başaramamış 5 Oyun

Çok iddialı reklam kampanyaları ile birlikte ismini büyük kitlelere duyuran oyunlar oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor ve haliyle yapımcıların gözlerinde dolar işaretleri beliriyor.

Ancak bu oyunlardan ne yazık ki pek azı yarattığı beklentiyi karşılamakta etkili oluyor. Bu da biz oyuncuların fazla beklentiye girmişken büyük hayal kırıklığına uğramamıza neden oluyor. Bu listemizde büyük beklenti yaratıp bunu karşılayamayan 5 oyun yer almakta.

Pokemon GO

Pokemon Red ve Blue oyunları 1996’da yaptığı sükse ile oyuncuların gönüllerinde taht kurmuştu. 2016 yılında pazara sürülen Pokemon GO isimli oyunda bu durumu kanıtlar oldu. Pokemon GO ilk çıktığı günden itibaren hızlı bir ivme kazanarak milyonlara ulaştı. Ancak oyunun yarattığı heyecan aynı zamanda kısa sürdü. Her ne kadar bu oyun için sokaklarda sabahlayan insanlar olsa da zaman içinde, oyunun kendini tekrarlaması ve sıkıcı mekanikleri yüzünden unutulanlar listesinde yerini aldı.

No Man’s Sky

İlk duyurulduğunda herkesin içinde bir yerlerde saklı kalmış Kristof Kolomb’ları ortaya çıkarmayı amaçlayan devrim niteliğinde bir oyun olduğu söylenmişti.Fakat oyun piyasaya çıktıktan sonra incelemeler oyunun aslında öyle çokta devrim yarattığını göstermiyordu. Oyunun bizlere sunduğu sonsuz evren vaadi biraz ilerledikçe kendini tekrar eden gezegenlerden ileri gidemiyordu. Bununla birlikte oyundaki optimizasyon sorunları da oyuncuları bir hayli öfkelendirmişti. Bu sorunlar kısa sürede oyuna olan ilgiyi azaltmış ve çığ gibi büyüyen beklentilerin altında kalmış bir yapım olarak karşımıza çıktı.

For Honor 

Kimilerinin çok sevdiği kimilerinin de yerden yere vurduğu oyun For Honor. Ubisoft’un  büyük paralar harcayarak yürüttüğü reklam kampanyaları, yayıncılara oyunu oynamaları için ödedikleri paralara rağmen pek çok kesimin ilgisini kısa sürede kaybetti. Singleplayer modu yanı sıra multiplayer modu ile öne çıkan oyun istenilen başarıyı yakalayamadı ve unutulanlar listesinde yerini aldı.

Assassin’s Creed Unity

Bir başka Ubisoft oyunu olan  Unity ilk görseller gelmeye başladığında herkeste bir heyecan uyandırdı. Oyunun Fransız ihtilalini anlatması ,atmosferi, grafikleri  çok iyi görünüyordu. Fakat oyun yayınlandığı andan itibaren eleştiri oklarını da üzerine çekti .Ubisoft bu sefer baltayı taşa vurmuştu. Oyunun içindeki hatalar ,optimizasyon sorunları  ve  neredeyse  her sene aynı mekanikleri kullanmaları oyuncuları ve inceleme sitelerini bir hayli kızdırdı. Sonuç olarak Ubisoft’a  bir gecede %10 değer kaybettiren ve beklentileri karşılayamayan bir oyun oldu.

Mafia 3

Sanırım son yılların en büyük hayal kırıklığı yaratan oyunu Mafia 3 , serinin ikinci oyunundan sonra, Mafia 3 serinin  sevenleri tarafından büyük beklentiler ile karşılandı. Oyuncuların ikinci oyundaki , efsane karakter  Vito Scaletta’nın  hikayesinin devamını beklerken karşımıza bambaşka bir hikaye ve karakterle çıkan yapımcılar aslında büyük risk almışlardı.Her ne kadar oyunun  sevenleri ilgi ile takip etse de oyun çıktıktan sonra bir türlü Mafia ve Mafia 2 serilerinin yerini tutamadı.Kendini tekrar eden görevler ve kötü yapay zekası ile bu oyunda unutulanlar listemizde yer  aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir