Dövme Silme Yöntemleri Nelerdir ?

Zaman içerisinde yaptırdığımız dövmelerden bir süre sonra farklı nedenlerden dolayı kurtulmak istediğimiz görseller olabilir.

Gelişen estetik uygulamalar sayesinde dövmelere elveda demek sandığınızdan daha kolay olacaktır. Ancak bunun için merdiven altı yerlere asla güvenilmemeli ve profesyonel merkezler tercih edilmelidir. Dövmelerden tam anlamı ile arınmak istediğiniz de lazer yöntemin bu doğrultu da en çok başarı oranına rastlanan seçenek olacağının da altını çizmek isteriz.

Dövme Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dövme silme süreci tamamen alanında uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Deriye zarar vermeden bunun gerçekleşmesi için titiz ve dikkatli olunmalıdır. Lazer yöntemi ile deri kazımanın ötesinde dövme sırasında yapılan mürekkebin silinmesi üzerine çalışmalar yapılmalıdır. Bu nedenle deri katmanı doğru tespit edilmelidir. Siyah veya tek renkli bir dövmenin silinmesi 1-2 seansta olabilir. Ancak büyük ve çok fazla rengi barındıran dövme için 10-12 seans gerekebilir. Bir diğer önemli husus ise seanslar arasında derinin rahatlaması için ayrılması gereken zaman dilimi olmalıdır.

Kısmi Dövme Silme İşlemi Yapılabilir mi?

Kişiler dövmelerinin sadece bir bölümünden kurtulmak isteyebilirler. Bunu da elde etmeleri sürpriz olmaz. Çünkü silme prosedürünü yerine getiren yerlerin farklı lazer uçları ile kısmi bir sonuç almanın ayrıntılarını da sizlere sunmaktadırlar. Bunun için önceden gerekli kontrol ve muayenelerin yapılması da önemlidir. Q- switch lazer, bunun en mükemmel bir şekilde yapılması için tartışmasız bir numaralı cihaz olacaktır.

Dövme Silme İşleminin Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sahip olduğunuz dövmeden arınmak ciddi bir sabır gerektirir. Çünkü cilt ve deri durumuna göre seanslar arasında 2 aylık bir dinlenme dönemi olabilmektedir. Ortalama olarak 6-8 seansta sonuçlanan işlemler olduğu varsayılır ise 1 sene hatta belki 2 seneye yaklaşan zaman dilimlerine hazırlıklı olmak gerekebilir. Uygulanan seans sonrasında deri de kabuklanma söz konusu olabilir. Özellikle 3-5 gün süren bu kabuklanma esnasında direkt güneş ışıkları altında kalmamak önemlidir. Cildin mikrobik anlamda deforme olmaması adına bakım sürecinin de doğru şekilde yapılması yararlı olacaktır. Lazerle gerekli silme işlemini yapacak kişinin sizlere bu konu hakkında eksiksiz bilgiler ve uyulması gerekenler vereceğini de söylemek isteriz.

Silme Seansları Sırasında Ağrı ya da Acı Olur mu?

Dövme sahibi olanların genelde bu yönde bir ön yarı sahibi oldukları bilinmektedir. Ancak herhangi biçimde ağrı duyulması söz konusu değildir. Lazerle işlem yapılacak bölge uyuşturma formuna sahip kremler ile hazırlanır ve yapılan işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir acı duymak söz konusu olmaz. Bu yüzden güvenle tercih edilebilir.

Dövme Silme Yerleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tip silme süreci kesinlikle temiz, hijyen ve steril konusunda noksansız bir yerde yapılmalıdır. Sizlere tavsiyemiz bu hizmeti veren yerin gerçekten yetkili ve belgeli olup olmadığına karar vermenizdir. Bulunduğunuz şehir ya da ülke genelinde estetik merkezi arayışınızı net üzerinden yapabilirsiniz. Sizler için en doğru sonucu bu sayede bulmak tahmin ettiğinizden daha kolaydır.

 

Lazerle Dövme Silme Ücretleri Ne Kadar?

Ödeyeceğiniz parayı belirleyen en önemli temel madde seans sayısıdır. Dövmenin büyüklüğünün ne kadar olduğu, renk sayısı ve diğer etkenler ücretlerin değişmesinde başrol oynar. Doğru bir yanıt almak ancak bu konuda hizmet veren adreslerle irtibat kurarak sağlanabilir. Bulunduğunuz şehir veya Türkiye genelinde dövme silme denildiğinde akla ilk gelen adresleri tespit ederek silinecek dövmenizi göstermek adına randevu talep edebilirsiniz. Bu sayede miktar olarak ortalama bir rakamı öğrenme şansına da sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir