En İyi WordPress Eklentileri Listesi 2019 – Güncel Liste – WP

Dünyanın en çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress, günden güne kullanıcıları tarafından geliştirilen eklentiler ve temalar ile kendini tercih sebebi ilan etmektedir.

Geçen sene ” En İyi WordPress Eklentileri Listesi 2018 – Güncel ve Yeni Liste ” başlıklı yazımızda 2018’in tercih edilesi En İyi WordPress Eklentileri ni sizler için listelemiştik.

WordPress tercihinizden sonra sitenizde kullanmaya ihtiyacınız olacak olmazsa olmaz WordPress Eklentileri 2019 listesini yeniden sizler için paylaşıyoruz.

 

1- Yoast SEO

Bu yılda da ilk sıramızı Yoast SEO almakta. SEO Çalışmaları yaparken size pek çok kolaylık sunan WordPress eklentisi. Web sayfanızı SEO Uyumlu hale getirmek, XML haritalarını oluşturma, paylaştığınız içerikleri GoogleYahooYandex gibi pek çok arama motorlarına tanıtmak, yazı ve sayfa başlıklarınızı özelleştirme gibi pek çok özelliğe sahip olan Yoast SEO , listemizin birinci sırasında.

Yoast SEO Eklenti Sayfasına Gitmek İçinTıklayınız.

 

2- Woocommerce

WordPress En İyi Eklentiler 2019 listemizin ikinci sırası, online ticaret eklentisi olan Woocommerce ‘ye ait. Herhangi bir fiziksel veya dijital ürünü web siteniz üzerinden pazarlayıp satışa sunmak isterseniz en doğru tercih Woocommerce olacaktır. ” E-Ticaret Sitesi Kurun – Merhaba Woocommerce ” yazımızda eklentinin kurulum aşamalarını sizlerle paylaşmıştık. Kolay arayüzü, değiştirilebilir ve eklenebilir pek çok özelliği, WordPress kullanıcıları tarafından geliştirilen pek çok Woocommerce Eklentisi yle, hayalinizdeki E-Ticaret Sitesini rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Woocommerce Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

3- Wordfence Security

En İyi WordPress Eklentileri içinde olan Wordfence Security, WordPress sitenizi kötü amaçlı saldırılardan korumaya yönelik çalışmaktadır. Web sitenize yapılan giriş çıkışları kontrol ederek, zararlı olarak düşündüğü kullanıcılara otomatik olarak önlem almaktadır. Ayrıca sitenizdeki güvenlik açıklarını sizin yerinize analiz edip, çeşitli bildirimlerle size bildirmektedir. Tavsiye ettiğim güvenlik eklentilerinden 1 tanesi.

Wordfence Security Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

 

4- Stop Spammers

WordPress, çok fazla saldırıya uğrayan içerik yönetim sistemlerinden biri bunu hepimiz biliyoruz. Bu saldırıları engellemek için Güvenlik Eklentileri kullanıyoruz. Stop Spammers, içerik altındaki yorumlarınıza düşen tüm spam mesajları engellemek. Ve bu işi başarıyla sürdürüyor kendi platformlarımda. Sistem belleğini yormadan, spam yorum ve mesajlara son verebilmek için Stop Spammers eklentisini kullanabilirsiniz. Kurulumdan sonra ekstra yapmanız gereken işlem yok. Sadece eklentiyi etkinleştirmeniz yeterli.

Stop Spammers Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

5- Elementor

WordPress sayfalarınızı istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz eklenti Elementor listemizin beşinci sırasında. Alternatif olarak kullanılabilecek başka sayfa düzenleyici eklentiler olsa bile, Elementor geçen sene olduğu gibi sıralamamızda kendini bulunduruyor. Sayfa içine widgetlar, özel alanlar, fotoğraflar, özel kod alanları, 600’den fazla simge, yazı alanları ve hayalinizdeki site düzenini oluşturabileceğiniz WordPress eklentisi Elementor ‘u tavsiye ediyoruz.

Elementor Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

6- WP Fastest Cache

WordPress sitemiz zaman içinde ziyaretçi artışı ile kullandığı server da fazla RAM ve CPU kullanmaya başlar. Daha fazla ziyaretçi demek daha fazla RAM ve CPU kullanımı anlamına gelmektedir. Bu durumda sayfa açılışları ve sayfa içi işlemler yavaşlamaya başlar. WP Fastest Cache eklentimiz dinamik WP Blog’u Statik HTML dosya haline dönüştürür. Sayfalar otomatik olarak statik html olarak kullanıcılara sunulur. RAM ve CPU kullanımı azalarak sayfalarınızın ve işlemlerinizin daha hızlı hale gelmesi sağlanılır.

WP Fastest Cache Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

7- WP Quads

WordPress kurulu web sayfamızda Google Adsense reklamlarını yayınlayıp, otomatik site içi yerleştirmeleri yapabileceğimiz benimde kullandığım kolay ve başarılı eklentilerden bir tanesi WP Quads. Adsense site kodumuzu aldıktan sonra WP Quads Eklentisi içine ekliyoruz. Ve geriye yapmamız gereken reklamların nerelerde paylaşılacağını işaretlemek. Eklenti geriye kalan tüm işlemleri otomatik olarak tamamlıyor. En İyi WordPress Eklentileri 2019 yazımızda paylaşılması gereken Eklentilerden biri WP Quads ‘ı sizlere de tavsiye ediyoruz.

WP Quads Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

8- Loco Translate

En iyi WordPress Çeviri eklentisi diyebileceği Loco Translate ile web sitenizde tema, eklenti ve WordPress sistemini istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Bu eklenti benimde çok fazla kullandığım çeviri eklentisi. Manuel çeviri olması, sözcük hakimiyetini size bırakıyor. Örneğin işinize yarayacak tek eklenti var ve o eklenti İngilizce. Siz Loco Translate sayesinde o eklentiyi Türkçe’ye kolayca çevirebiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ettiğimiz WordPress eklentilerinden birisi Loco Translate.

Loco Translate Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

9- Tawk.To Live Chat

WordPress sitenizde kullanıcı ve müşterilerinize canlı destek vermek isterseniz ücretsiz kullanabileceğiniz  en iyi canlı destek eklentisi Tawk.To Live Chat. Yapmanız gereken eklentiyi kurduktan sonra eklenti içinden yönlendirilen siteye gidip ücretsiz hesap açmak. Ardından verilen kullanıcı ID ve şifreyi eklenti içine girmek. Tawk.To Live Chat sitesindeki panelinizden canlı destek alanınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ayrıca sundukları Android ve IOS uygulamaları ile anlık olarak mesaj alıp göndermeye başlayabilirsiniz.

Tawk.To Live Chat Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

10- Lockdown WP Admin

Lockdown WP Admin eklentisi WordPress sitenizin yönetim paneline giden yolunu değiştirir ve bu site güvenliğiniz için önemli etkenlerden biridir. “www.sitenizinadi.com/wp-admin” şeklinde olan yönetim paneli girişini Lockdown WP Admin eklentisi ile “www.sitenizinadi.com/istediginizgibi” şeklinde değiştirebilirsiniz. Kesinlikle olması gereken WordPress eklentilerinden bir tanesi Lockdown WP Admin.

Lockdown WP Admin Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

11- Ajax Search Lite

WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi arama motoru eklentisi Ajax Search Lite. Kurulumu tamamladıktan sonra bileşenler kısmına girip Ajax Search Lite widget ını sitenizin istediğiniz alanına yerleştirmeniz yeterlidir.

Ajax Search Lite Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

12- MetaSlider

MetaSlider, WordPress sitenizde slider oluşturabileceğiniz, benim de tercih ettiğim Slider Eklentisidir. Ücretsiz olarak istediğiniz ebatlarda sliderlar oluşturarak, WordPress sitenizin istediğiniz alanlarına sliderlar koyabilirsiniz. SEO uyumlu yapısıyla Google ‘ında indexleyeceği haber bantları oluşturabilirsiniz. Dilerseniz resimlere linkler atayarak yönlendirme sağlayabilirsiniz. Ayrıca beraberinde gelen Widget ile bileşen olarakta kullanabilirsiniz.

MetaSlider Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

13- Theme Editor

WordPress sitelerinde geçtiğimiz yıldan bu yana yönetim paneli üzerinden tema dosyalarını değiştirme yetkimiz, olası kod hataları yüzünden engellenmişti. FTP ile server’a bağlanıp işlem yapmamız gerekiyordu. Bunun üstüne çıkan WordPress eklentisi Theme Editor, FTP ile iletişim kurmadan, yönetim panelimiz üzerinden tema dosyalarını yükleyip, silmemizi sağlıyor. Olmazsa olmaz eklenti değil ama elinizin altında aklınızın bir yerinde kalması gereken eklentilerden bir tanesi.

Theme Editor Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

14- No Category Base (WPML)

No Category Base eklentisi içeriklerinizdeki ” category ” etiketini kaldırır. “www.siteadi.com/category/yazi” şeklinde olan linklerinizi “www.siteadi.com/yazi” şeklinde değiştirir. Link düzenlemelerinde kullanabileceğiniz ve güncelliğini koruyan WordPress eklentisi No Category Base (WPML) tavsiyemizdir.

No Category Base (WPML) Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

15- BuddyPress

WordPress sitenizde kullanıcılarınız için sosyal ağ yaratma fikriniz var ise en doğru WordPress Eklentisi BuddyPress olacaktır. Kullanıcılarınıza özel kullanıcı alanları yaratma, kendi aralarında mesajlaşma, gruplar oluşturma ve grup mesajlaşmaları yapma, Facebook gibi ne düşünüyorsunuz alanları yaratma şansını tanıyabilirsiniz. WordPress için en iyi Sosyal eklentisi BuddyPress desek yanlış olmaz.

BuddyPress Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

16- Klasik Düzenleyici

WordPress yeni güncellemesiyle, alışkın olduğumuz düzenleyiciyi modern hale getirdi. Fakat senelerdir alışılmış olan düzenleyici vardı ve yeni güncellemeyle gelen düzenleyici kullanıcılar tarafından yadırgandı. Bunu çözecek olan ve 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip WordPress eklentisi Klasik Düzenleyici tavsiyemizdir.

Klasik Düzenleyici Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

17- WordPress Download Manager

Yeni güncellemeleriyle kendini sürekli yenileyen WordPress eklentisi WordPress Download Manager, dijital dosyalarınızı dilediğiniz kullanıcılar ile paylaşmasını, kendi bilgisayarlarına indirebilmelerini sağlar. Dilerseniz dijital dosyalarınıza fiyatlandırma yapıp, Dijital Dosyalarınızı satabilirsiniz. Dosyalarınızı Google sürücüsünde saklamak için Google Drive desteği (15 GB ücretsiz alan), DropBox’ta depolamak için DropBox desteği (2 GB ücretsiz alan), Box.com’da depolamak için Box.com desteği (10 GB ücretsiz alan), onedrive.live.com adresinde saklamak için OneDrive desteği (15 GB ücretsiz alan) beraberinde gelir. İndirme kontrollerini kendiniz yapabilmeniz en güzel özelliği. WordPress Download Manager ile gelen widgetlar ile Son Eklenen Dosyalar, En Çok İndirilen Dosyalar gibi alanlar yaratabilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz WordPress eklentileri içinde WordPress Download Manager ‘de yer almaktadır.

WordPress Download Manager Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

18- WP Optimize

WP Optimize, WordPress sitenizde kullandığınız veritabanını otomatik olarak düzenleyerek, en verimli ve hızlı şekilde çalışmasını sağlar. Gereksiz tüm verileri (örneğin, çöpe atılmış / onaylanmamış / spam yorumları, eski verileri) ve pingback’leri, trackback’leri ve süresi dolmuş geçici seçenekleri kaldırır. Haftalık otomatik temizleme işlemleri gerçekleştirir ve temizlik işlemleri sırasında belirli sayıda hafta verisini tutar. Israrla tavsiye ettiğimiz WordPress eklentilerinden birisi de WP Optimize.

WP Optimize Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

19- Loginizer

Loginizer, izin verilen maksimum deneme sürümüne ulaştıktan sonra IP girişini engelleyerek kaba kuvvet saldırılarına karşı savaşmanıza yardımcı olan bir WordPress eklentisidir. Loginizer kullanarak giriş yapmak için IP’leri kara listeye alabilir veya beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Web sitenizin güvenliğini artırmak için İki Faktör Kimlik Doğrulama, reCAPTCHA, PasswordLess Giriş, vb. Gibi diğer özellikleri kullanabilirsiniz.

Loginizer Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

 

20- Easy Google Fonts

WordPress sitenizin yazı tipini değiştirmek istiyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken eklenti Easy Google Fonts. WordPress ‘in özelleştiricisini kullanarak istediğiniz yazı tipini sitenizde kullanabilirsiniz. Tüm WordPress Temaları ile uyumludur.

Easy Google Fonts Eklenti Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir