Hayatınızı Ertelemeyin ! – Motivasyon Yazıları – 2019

Her yeni güne başlarken, “bir gün bu karmaşadan kurtulacağım” deriz. Fakat bu cümlemizin arkasında durmak için bir çaba sarf ediyor muyuz? İşte tam da bu soru hayatımızın dönüm noktası için kilit nokta. İçinde bulunduğumuz ve karmaşa olarak adlandırdığımız bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

 

Hayatınızda Neyin Değişmesini İstiyorsunuz?

İlk adımı atmak için en önemli detay hayatımızda neyi değiştirmek istediğimizi fark etmektir. Yeni bir hayat için yaparsam beni mutlu eder, aynı zamanda da hayatımı ertelememiş olurum? Bu sorunun cevabını bulduğumuz zaman, aslında hedefimizi de belirlemiş oluruz. Bu hedef, sırasıyla izlememiz gereken adımları da belirlememizi sağlayarak emin bir şekilde yolumuzda ilerlememizi sağlar. İlk adımı tamamladığımıza göre sıradaki adım ne?

 

Harekete Geç!

Sıradaki adım hedefe ulaşmak için harekete geçmek. Ama nasıl? Kendi hayatımızı değiştirmeye karar verdiğimize göre, içimizdekileri keşfetmekle işe başlayabilirsiniz. Bunun için bir liste yapabiliriz. Böylelikle ertelemiş olduğumuz ama içimizde var olan yeteneklerimizi görebiliriz. Ya da henüz bir yetkinliğimiz olmasa bile, yapmak istediğimizi nasıl geliştirebileceğimizle ilgili yeni bir liste daha oluşturabiliriz ve adım adım yolumuzda keyifle ilerleyebiliriz.

 

Kendin İçin Araştırmaktan Vazgeçme!

Elimizde bir liste olduğuna göre, şimdi de listedekileri nasıl birer birer gerçekleştirebileceğimize dair sıra araştırma aşamasına geldi. Bu adıma sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü yeni bir hayat ve mutlu olmaktan bahsediyoruz burada. Sabırla ve titizlikle alternatifleri incelemek, istediğinize en yakın sonucu verecek bilgiler edinmek zamanınızı biraz alabilir. Fakat bunun ne kadar süreceği tamamen size bağlı. Yani patron sizsiniz! İşinizi ne kadar ciddiye alırsanız, hedifinize varış sürecinizi o kadar kısaltır ve bir an önce yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yapılması gerekenler sizce de oldukça kolay değil mi? O zaman yeni başlangıçlar için ve hayatınızı ertelememek için daha neyi bekliyorsunuz? Hadi şimdi yeni bir hayatı keşfetme zamanı!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir