nasıl youtuber olunur ? , youtubeda fenomen olmak, fenomen olmak

Nasıl “Youtuber” Olunur ? Youtube’da Fenomen Olmanın Yöntemleri

Bugün sizlerle gelişen teknolojinin açtığı yeni iş dalları ve bu iş dallarından nasıl para kazanılacağı hakkında sohbet etmek istiyorum. Günümüzde gelişen teknolojinin bir getirisi olarak piyasaya bir sürü yeni iş alanı ve sektör çıkmıştır. Yaşadığımız dönem internet ve teknoloji çağı olarak anılmakta ve sadece internet üzerinden en az 10 alanda insanlara para kazama kapısı açılmaktadır. Bu alanlardan günümüzde en geniş kitleye sahip olanı ve bir hayli zamandır insanlara ekmek sağlayan Youtube’dur. Youtube alanında video paylaşmak ve içerik yüklemek önceleri sadece bir paylaşım platformunda eğlence amaçlı olarak görülse de günümüzde gelen yenilikler ve Youtebe’un atılımları sayesine para kazanma alanı olarak da hizmet vermeye başlamıştır.

Youtuber olmak artık günümüzde çok kolaylaşmış olup GMail hesabınız aracılığıyla Youtebe’dan bir hesap açarak youtuber olmanın ilk adımını gerçekleştirebilmekteyiz. İlk adımı gerçekleştirdikten sonra yapmamız gereken en temel şey Youtube’a özgün içerikler eklemek olmalıdır. İçeriklerin özgün olması konusunda çok hassas olan Youtube bu konuda çok katı kurallar koymuştur. Bu konuda bir örnek verecek olursak diyelim ki siz başka bir yerden gördüğünüz videoyu paylaşmak istediniz ve paylaştınız. Youtube bu konuda geniş çaplı bir tarama yapıp eğer bir aynısı daha Youtube’da barınıyorsa sizlere direk olarak telif cezası kesiyor.

 

youtube dan para kazanma yöntemleri, youtube fenomenliği

 

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

                Youtube’a içerik eklemeye başladığınızda eğer videolarınız tutulursa zamanla kendi kitlesini oluşturmaya başlayacaktır. Bu etapta da yine oluşturacağınız özgün videolar izleyicileriniz ve kitleniz için bir seçim sebebi olacaktır. Zamanla kitlenizi oluşturmaya başladığınızda kendiniz için en uygun alanda ilerleyerek tükenmeyecek içerikler üretmeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda Youtube mecrasında tutunabilmek için top listesi gibi bir olay vardır. Bu listeye top listesi diyebiliriz ve bulisteye girebilmek için belli bir izlenme oranını yakalamış olmanız gerekiyor. Bu bağlamda yeterli başarıyı sağladığınız taktirde kendinize ters düşmeyen işlerle de uğraşılarınızı devam ettirirseniz izleyici kitlenizi elinizde tutmanız olanaksız bir durum gibi görünmüyor.

Belki Bu Yazıya Gözatmak İstersiniz:  durdukyere Mutlu Olmanın 10 Kolay Yolu

İçerik paylaşımlarınıza başladığınız taktirde Youtube kullanıcı paneli kısmından para kazanma butonunu aktif ederek ürettiğiniz içerikler bazında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube mecrasında para kazanma olayı diğer mecralara göre farklılık göstermekle birlikte aslında mantalite olarak aynıdır. Yüklediğiniz içeriklerde tıklanma başına para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda videolarınızın arasında giren reklamlar da size ekstra bir gelir sağlayacaktır. Reklamın içeriğine göre eğer reklamları da sizin para kazanmanız için izleyen bir kitleniz var ise bazen reklamlardan kazandığınız paralar tık paralarını geçebilmektedir.

Para kazanmanız konusunda verebileceğimiz diğer bir madde ya da uyarı ise düzenli çalışmaktır. Hiçbir izleyici kitlesi ne zaman içerik paylaşacağı belli olmayan kafasına göre birden birçok içerik paylaşıp uzun bir süre içerik paylaşımında bulunmayan bir yayıncıyı takip etmek istemez. Bu yüzden Youtebe’a girecekken bilmelisiniz ki en önemli konulardan biriside düzenli olarak içerik paylaşımında bulunmaktır.

Sosyal Mecralarda Çalışmanın Kötü Yanları

                Aslında dışarıdan bakıldığında her şey güllük gülistanlık sanki cennet bahçesi gibi görünüyor olabilir. Fakat işin aslı hiç de öyle değildir. Aslında şöyle bir durum fardır. Günümüzde Youtube gibi sosyal mecralarda başarılı olmak aşırı zor bir durum değildir. Bu yüzden bu işlerle uğraşan esas Youtuberlar başarıyı yakalamayı bir zafer olarak görmemektedir. Youtube gibi bu tarz paylaşım mecralarında esas zafer yakaladığın başarının devamlılığını sağlamaktır. Diğer türlü bu başarıyı devam ettiremezseniz günübirlik ünlü olan sosyal medya fenomenlerinden farksız olacağınızı bilmelisiniz.

Belki Bu Yazıya Gözatmak İstersiniz:  Tık'sız Günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir