Sosyal Deney-Bir Dal Gül

Geçen ay kendi kendime sosyal deney yapma gereği duydum. Sahte bir isim soyad, güzelce bi gül resmi profili ile facebook sayfası açtım.

Paylaşımlara özen gösterdim, hani kaşınan bir insan olarak değilde, standart düz bir bayan olarak paylaşımlar yapmaya başladım. “Günaydınn” , “İyi Geceler” şeklinde. Hani bunları paylaşan kişi profil fotoğrafında bir dal gül olan x kişisi…

İki üç gün sonra arkadaşlık istekleri artmaya başladı. Yani senelerdir sosyal medya kullanırım aktif olarak, webci diliyle “organik” dediğimiz kendi rızasıyla takip edip etkileşimde olan 1000 kişi vardır. O da 10 yıllık birikim.

Hergün 100-200 arasında arkadaşlık isteği. Ama halen profil fotoğrafım bir dal gül.

Zaman geçti üzerinden 1 hafta kadar ben paylaşımları kestim, iş yoğunluğundan dolayıda vakit ayıramadım gül’lü profilime  .

Mesajlar gelmiş,
“Slm”
“Hangi şehirdesiniz”
“Ne işle meşgulsunuz”
“Tanışabilir miyiz”
Ve en acayibidir ki bir kaç amca yazmış “çok tatlısınız” ? Tatlı ? Şirin?
Galiba derdi “bir dal güldü”.

Aralarda gelen çirkin fotoğraflarıda söylememe gerek yok. Üstüne tez yazılabilir bu problemin. Olay sosyal medya değil. Çirkinliğin medyası olamaz.. Çok çirkinleştik. Yani genç nesille bir önceki nesili kıyaslayınca şimdilerin 40 yaşında adamları, 20 yaşındaki gençlerden daha kirli.

Hal vahim. Kadın olmanın zorlaştığı memlekette, insan olmakta git gide zorlaşıyor. Sabır edilemeyecek hale geliniyor.. Aleni aleni insanlar taciz ediliyor, sonra batılaşmayı isteyen sizlerdiniz diye mağdura tepki veriliyor.

Zor arkadaş halimiz. O çirkin algılı nesil veya nesiller bir an önce tükenir umarım. Biraz daha güzel günlere kavuşabilir bu sayede…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir