Ücretsiz Anahtar Kelime Araçları

İçerik ve videolarınızı paylaşırken kullanmak istediğiniz anahtar kelimelerinizi (keywords) doğru seçmenize yardımcı olabilecek online keyword araçlarını listeledik.

1- Google Anahtar Kelime Aracı

Google’ın kendi anahtar kelime sistemi vardır.Google, yaptığı her şeyde olduğu gibi, bu anahtar kelime aracı,özellikle acemi çevrimiçi pazarlamacıları için çok yararlı olabilir. Adwords reklamları için anahtar kelimeler seçebileceğiniz gibi sitenizin arama sonuçlarından daha fazla ziyaretçi alması için bu anahtar kelimelere yönelik site içeriği oluşturabilirsiniz.Bölgesel ve lisana göre size anahtar kelime alternatifleri sunan bu araç ücretsizdir. Google Adwords hesabınıza buradan girdikten sonra aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

 

2- Google Arama Trendleri

Google Arama Trendleri sayesinde, belirli bölgeler, kategoriler, zaman dilimleri ve özellikler üzerinde arama hacmi biçimlerini karşılaştırabilirsiniz.Google Arama Trendleri’ni kullanmanın değişik şekillerini sergilemektedir. İster bir reklam ajansı olun, ister bir küçük işletme, çok uluslu bir şirket veya akademik bir araştırmacı, Arama Trendleri alakalı arama terimlerine olan ilginin düzeyini ölçmenize yardımcı olabilir.

Google Arama Trendleri – En Sık Yapılan Aramalar

3-Microsoft Advertising Intelligence Anahtar Kelime Aracı

Microsoft Advertising Google’nin altında kalmayarak geliştirdiği çevrimiçi ticari aracıdır.Microsoft Advertising anahtar kelime oluşturmak ve excel arayüzlü anahtar kelime listenizi genişletmek için olanak sağlayan güçlü bir anahtar kelime araştırma aracıdır.Yahoo ve Bing gibi ağlarda anahtar kelimelerin performansını ölçmek için kullanılır.Anahtar kelime seçimi ve reklam kampanyanızın performansını artırmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Tarihsel olarak potansiyel müşterilerin ne yaptığına dayalı anahtar kelime kampanyaları oluşturmak için kullana bilirsiniz. Daha etkili arama ve içerik kampanyaları oluşturmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki adresten Bing Reklamlar aracını ücretsiz indirilebilirsiniz,bilgisayarınıza kurulumu yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.Bing Reklam aracı kullanıcılarının izleyici davranışa göre belirli bir anahtar kelimeyi detaylandırır örneğin;arayanların cinsiyeti,hangi iller arıyor,kaç yaşındakiler arıyor gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Bing Ads Intelligence

4-SeoQuake Anahtar Kelime Aracı

Bu araç internetinizi biraz yavaşlatacaktır ama kendi siteniz ve daha da önemlisi başka siteler hakkında değerli bilgiler sunarak bu açığını kapatacaktır.Bu araç sizlere rakip sitelerin hakkında değerli bilgiler verecektir.Benim bu araçta çok yararlı bulduğum bir özelliği SEM Rank ve Arama Motoru kelime trafiğidir.Sitenizle ilgili en değerli anahtar kelime bilgilerini size sağlar,anahtar kelime trafiği veya satış getiren hangi kelimelerdir diye inceleyebilirsiniz. Özellikle herhangi bir “uzun kuyruk” anahtar kelime gruplarını kullanarak ziyaretçilerinizin sitenizi veya ürünlerinizi bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz,online pazarlama ile bu uzun anahtar kelime öbekleri en karlı olduğunu kanıtlanmıştır.

Belki Bu Yazıya Gözatmak İstersiniz:  Yurtdışı Alışveriş Rehberi

SEOquake – seo toolbar, plugin, seo extension for Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera

 

5- Keyword Spy Anahtar Kelime Aracı

Keyword Spy anahtar kelime ya da alan adı ile hedeflediğiniz anahtar kelimede diğer sitelerin hangi sıralamalarda olduğunu öğrenebilmeniz için oldukça kullanışlıdır. Bir alan adı yazarak o sitenin hangi anahtar kelimelerde Google’da kaçıncı sırada olduğunu, sayfalarında kaç anahtar kelime bulunduğunu, sitenin rakiplerini tek bir sayfadan görebilirsiniz. Online anahtar kelime aracı Keyword Spy’dan elde edeceğiniz bilgiler sayesinde hangi anahtar kelimelere ağırlık vermeniz gerektiğini ve bu anahtar kelimelerde rekabet içerisinde olan sitelerin içeriklerinin ne olduğunu öğrenebilir ve site tasarımınızı buna göre yönlendirebilirsiniz.Keyword Spy ayrıca anahtar kelime için yürüteceğiniz pazarlama kampanyası için tıklama başına ne kadar ödeyeceğinizi yaklaşık olarak vermektedir.

Siteye Giriş İçin Tıklayınız

6-UberSuggest Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelime varyasyonlarını yüzlerce çeşitli olarak sunuluyor,bu anahtar kelimeleri oluşturmak için Google ve diğer arama motorlarını kullanmaktadır. Eğer bugün yazacak konu bulmakta zorlanıyorsanız işte size yüzlerce fikir verecek bir araç. Bu ücretsiz anahtar kelime aracı ile anında gerçek kullanıcı sorguları anahtar kelime fikirleri alabilirsiniz.

Keyword suggestion tool — Google suggest scraper — Übersuggest

7-Yahoo Arama İpucları Aracı

Yahoo arama ipuçları aracı ile,en popüler arama sorguları,trend analizi,arama terimleri arasında eğilimleri karşılaştırmak,trend analizi kullanarak arama terimleri arasında demografik veya bölgesel farklılıkları keşfedebilirsiniz.

8-SEO Gadget API Uzantısı Aracı

Bu ücretsiz araç otomatik olarak girilen kelimeye bağlı olarak Excel’e Google Adwords API anahtar ile verileri sıralamak için kullanılır.Aynı zamanda Google Docs ilede kullanılmaktadır.

İçeriğe Gitmek İçin Tıklayınız

9- Wordtracker’ın Anahtar Kelime Önerme Aracı

Bir terim girerek günlük popülerliğe göre sıralanmış 100 terimlik bir listesini alabilirsiniz.Bu veriler Wordtracker’ın arama terimi verilerine dayanmaktadır.

Belki Bu Yazıya Gözatmak İstersiniz:  Dünyanın En Büyük Hack Saldırıları

Siteye Gitmek İçin Tıklayınız

10-Anahtar Kelime Yoğunluğu Analyzer Motoricerca

Bu araçta girilen site url’sinin site içi anahtar kelime yoğunlukları test edilerek sunuluyor.Ayrıca girilen anahtar kelimenin sitede ne kadar geçtiğine de bakabilirsiniz

A new and accurate tool: Keyword Density Analyzer

11-Trellian Arama Kelime Öneri Aracı

Arama motorları tarafından gelen veriler listelenmek istenen kelimenin günlük yıllık tıklanma oranlarına göre bir listesini oluşturur.Dünya çapında yapılan aramalarla elde edilen bu anahtar kelimeler derlenerek doğru bir şekilde önümüze getiriliyor.Sadece yapılması gereken istenen anahtar kelimeyi yazmaktır, Keyword Discovery sizin için en iyi 100 anahtar kelimeyi listeler.

Free Search Term Suggestion Tool by KeywordDiscovery.com

12-Goodkeywords Arama Kelime Öneri Aracı

Anahtar kelime listeleri ile yardımcı olmak için tasarlanmış Windows için ücretsiz yazılım. Her gün yeni anahtar kelimeler ve fikirler almak için kullanabilirsiniz!

Good Keywords – Keyword Research and Web Page Strategy Software

13-Wordstream Arama Kelime Öneri Aracı

Anahtar kelime önerileri almak için bir anahtar kelime girmeniz yeterlidir Wordstream size en doğru ve en karlı anahtar kelimeleri listeler.Aynı zamanda değişik anahtar kelime bulma araçları da vardır. Bu sitede Kelime Niche Bulucu, Anahtar Kelime Gruplayıcı, Negatif Anahtar Kelime Aracı gibi özellikler bulunmaktadır.

Internet Marketing Software – Search Marketing Tools for SEO & PPC | WordStream Inc

 

14-Socl Kelime Aracı

Niche dediğimiz kelimeleri ve video kaynaklarını bulmanıza yardım olur.

Socl

15-Soovle Kelime Türetme Aracı

Bu da size 1 kelimenin en fazla aratılan türevlerini vermektedir.Bu türevleri etiket ve ya kaynak çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Soovle – Let the web help.

16- Semrush Kelime Planlayıcı

Aynı şekilde niche çalışmaları için bulunmaz hazine.

SEMrush – service for competitors research, shows organic and Ads keywords for any site or domain

17- Spyfu

Kelime AracıSpyfu.com’da ayrıca “advertisers” kısmında o kelimeye reklam sitelerin sayısı ve üzerine tıklandığında reklam veren sitelerin adresleri yazıyor.

Siteye Gitmek İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir